Itálie: Benátská laguna

Fascinující Benátky, dřímající vesničky, historická města, početné ostrovy a ostrůvky v laguně!

 

Benátky pro posádku hausbótu znamenají víc než Canale Grande a San Marko. Jenom úzký pás je dělí od moře. A laguna je pokladnicí, jejíž rozlehlost a délku nelze přehlédnout. Dá se zde celý týden plout po tichých kanálech, pozorovat ptáky a vyhodit v chráněných zálivech kotvy. Dřímající vesničky, historická města, mezitím početné ostrovy a ostrůvky. Vžijte se do šarmu zeleného vnitrozemí mezi venkovskou krajinou a nádhernými vinicemi...

Chioggia, známá svým rybím trhem, a základna naší flotily, je okouzlujícím městečkem, které spojují s pevninou jenom mosty. 

Příjezd lodí do srdce Benátek, kolem Campanily kostela San Giorgio Maggiore, umožní nevídaný pohled na nejslavnější čtvrť Sérénissime s bazilikou a dóžovským palácem.

Výhled na město s kanály je svůdný a s nim i pokušení obeplout celé město... Dopravní tepnou Benátek je 4 km dlouhý a asi 70 m široký Canale Grande. S ním je propojeno na padesát menších kanálů. Jsou nejenom velmi rušné ale i úzké a především: vietato - zakázané. Mohou se v nich pohybovat pouze gondoly a veřejná benátská doprava. Pro hausbóty tu je okružní plavba kolem města a samozřejmě po celé Laguně, kde existují skutečné vodní silnice. Dřevěné sloupy ukazují koryto a zjednodušují orientaci.

Dále na severu lze objevit okouzlující ostrovy jako Murano, Burano anebo Torcello. Jsou pověstné pro své historické památky a umělecká řemesla.

Příroda zblízka
Po ostrovech plných překvapení, kde průčelí domů končí přímo u vody a vytváří pořád nový malebný obraz, pokračuje plavba na kanalizované řece Brenta. Přes malé klikaté kanály dorazíte ve vnitrozemí do tradičních rybářských vesnic s domky ve žluté a okrové barvě. Vžijte se do šarmu zeleného vnitrozemí mezi venkovskou krajinou a nádhernými vinicemi. Na nejzazším severovýchodě laguny leží uprostřed nedotknuté přírody Marano s chráněným přírodním rezervátem Valle Canal Novo. Tenhle mokrý biotop, jehož vody mají různý obsah soli, je domovem komplexního ekosystému, jedinečného v Evropě. Chráněná krajina zve k procházkám na nichž lze objevit floru a faunu této neuvěřitelné přírody. V někdejší antické citadele Marana, olemované solnými zahradami a lesem žijí i dnes rybáři.

Po řekách Brenta nebo Sile lze po obeplutí Benátek plout do Padovy nebo Trevisa.

Při volbě trasy si uvědomte, že plavba po laguně je jednodušší než plavba po kanálu Brenta, jehož úzké zdymadla s prouděním vyžadují obzvláštní zručnost a minimálně dvě dobře pohyblivé osoby na palubě.

Na kanálech Brenta a na Sile mají některé zdymadla a zvedací mosty určité otvírací doby.

Daleko od vyšlapaných cest : okruh v deltě Po

Národní park na jihu delty Po lze objevovat pouze lodí. Tuto prohlídku doporučujeme těm, kteří chtějí v klidu poznat neporušenou flóru a faunu. V prvních hodinách vypadá tento kanál docela rovně, ale krajina se mění jakmile se dostanete na Mincio, jezera a pak do Mantovy.

Při návratu proplouváte více navštěvovaný region s mnoha možnostmi pro mezipřistání - což je výborné doporučení pro rybáře.

Měli byste si také vzít čas pro návštěvu Ferrary, středověkého renesančního skvostu, který je na listině světového dědictví UNESCO. K této

trase doporučujeme vzít s sebou jízdní kola. Jen několik málo kilometrů od vodního toku jsou malé vesnice a městečka plné charakteru.

 

GalerieZákladny

locaboat

Chioggia (vzdálenost od Prahy: 945km)
Lodě, v tomto přístavu: Tip Top, NCF - FIRST, Europa 400, Europa 600, P.1180FB, P.1500FB, P.1020FB, Polsko


fpp

Itineráře

7 dnů
10 a více dnů

Hausboty v této destinaci

Zájímá Vás jaké hausboty jezdí v této destinaci? Klikněte na tlačítko "více" a dozvíte se více informací...

NEW CON FLY SUITE

NEW CON FLY SUITE

Počet osob: 3 až 5

Cena: 1239 až 1876 EUR

Třída: RF Benátská laguna

NCF - FIRST

NCF - FIRST

Počet osob: 4 až 7

Cena: 1239 až 1876 EUR

Třída: RF Benátská laguna

Europa 400

Europa 400

Počet osob: 4 až 5

Cena: 2555 až 4130 EUR

Třída: Premium

P.1020FB

P.1020FB

Počet osob: 4 až 5

Cena: 2205 až 3675 EUR

Třída: Premium

Tip Top

Tip Top

Počet osob: 6 až 8

Cena: 2050 až 3120 EUR

Třída: RF Benátská laguna

Europa 600

Europa 600

Počet osob: 6 až 7

Cena: 2835 až 4480 EUR

Třída: Premium

P.1180FB

P.1180FB

Počet osob: 6 až 7

Cena: 2765 až 4305 EUR

Třída: Premium


Mohlo by vás zajímat:
⇈ Nahoru

« Zpět na všechny destinace

Rychlý kontakt

HAUSBOAT CHARTER EUROPA

ZASLAT EMAIL mail

Tel.: +420 777 024 399

Dotaz na loď